Campus life

Laur Verba Veritatis dla UMK

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
fot.

Z okazji jubileuszowej, 15. edycji konkursu Verba Veritatis, zostały wyróżnione te uczelnie, z których zgłoszono najwięcej prac dyplomowych w całej jego historii. Z afiliacją Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na konkurs nadesłano łącznie 35 prac dyplomowych.

Laur Verba Veritatis został przyznany Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu w dowód uznania za wkład w podnoszenie poziomu wiedzy i kompetencji z zakresu etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Doceniono wkład UMK w promowanie postaw etycznych wśród studentów i realizacji zasad zrównoważonego rozwoju w biznesie i społeczeństwie. Prace o takiej tematyce powstawały na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych.

W ostatniej edycji konkursu pierwsze miejsce w kategorii prac doktorskich i habilitacyjnych za pracę pt. "Symptomatyczny czynnik czy kontekst funkcjonowania? Rola wartości w funkcjonowaniu firm rodzinnych w Polsce – analiza z wykorzystaniem storytellingu" zdobyła dr Joanna Lajstet, której promotorem był dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych.

Konkurs Verba Veritatis to inicjatywa Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i Akademii Leona Koźmińskiego. Jego celem jest promowanie edukacji na rzecz etyki i odpowiedzialności biznesu.

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Słowa prawdy o rodzinnym biznesie

Wśród 50 śmiałych kobiet


UMK wśród sportowych liderów

Edukacyjny biegun podbity


On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.