Wydarzenia: Kwiecień 2022

dowiedz się więcej

30. Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA 2022

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" zaprasza na jubileuszową odsłonę Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA.

W tym roku KLAMRA powraca do wiosennej ramówki ACKiS Od Nowa, tak jak miało to miejsce w czasach przedpandemicznych.

Program:

2 kwietnia (sobota)
 • 19:00 - TEATR ÓSMEGO DNIA, "Portiernia (Wersja druga)"
 • 21:00 - TEATR KRZYK, "Hej, Ty"
3 kwietnia (niedziela)
 • 19:00 - TEATR PRZEDMIEŚCIE, "Kiedyś ci opowiem"
 • 21:00 - JANA SHOSTAK/TEATR KOMUNA WARSZAWA, "Krzykucha"
4 kwietnia (poniedziałek)
 • 19:00 - NATALIA SAKOWICZ, "Romans"
5 kwietnia (wtorek)
 • 19:00 - NIEDZIELSKA/PRZYBYŁA/DINGES/SKALSKI (KRAKOWSKI TEATR TAŃCA), "Humanimal"
6 kwietnia (środa)
 • 19:00 - PORYWACZE CIAŁ, "ZAMROZ"
7 kwietnia (czwartek)
 • 19:00 - CHYLIŃSKA/PASTUSZAK, "Anatomie"
 • 21:00 - A3TEATR, "Tańcz"
8 kwietnia (piątek)
 • 19:00 - TEATR WARSAWY, "Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę"
9 kwietnia (sobota)
 • 19:00 - TEATR CINEMA, "Nie mówię tu o miłości"
Poza spektaklami odbędzie się szereg imprez towarzyszących takich jak: dyskusje, prezentacje filmowe, spotkania, oraz koncert.

Karnety i bilety można zakupić od 2 marca wyłącznie w ACKiS "Od Nowa". Ceny karnetów:

200zł – studenci, pracownicy, absolwenci UMK z Kartą Absolwent
220zł – pozostałe osoby

Szczegółowa informacja o cenach biletów na poszczególne spektakle.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Zacznij przygodę z YUFE

Od 4 do 24 kwietnia potrwa rekrutacja do programu YUFE Student Journey. Zakwalifikowane osoby będą mogły studiować symultanicznie na kilku europejskich uczelniach wybierając z szerokiej oferty zajęć akademickich, językowych oraz wielu innych.

YUFE Student Journey daje możliwość jednoczesnego studiowania na europejskich uniwersytetach zrzeszonych w konsorcjum Young Universities for the Future of Europe. Pozwala połączyć zajęcia akademickie z kursami językowymi i szkoleniami zawodowymi, umożliwia również angażowanie się w inicjatywy obywatelskie i społeczne, takie jak wolontariat czy aktywność w Poradniach Studenckich lub YUFE Challenge Teams.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się online 5 kwietnia, o godzinie 13:15. Link do spotkania: https://bit.ly/YUFEStudentJourney_spotkanie

Więcej informacji o YUFE Student Journey »

dowiedz się więcej

Kuchnia skandynawska czasów wikingów

Wydział Nauk Historyczny zaprasza na wykład pt. "Kuchnia skandynawska czasów wikingów", który 5 kwietnia 2022 r. o godz. 11:30 wygłosi dr Iryna Khmelovska. Spotkanie odbędzie się w sali AB.009 Collegium Humanisticum.

Pierwsze wystąpienie nowego cyklu "Doba wikingów w historii świata" będzie poświęcone gastronomii, czyli kulturze jedzenia na terenach Skandynawii w czasach wikingów oraz związanej z nią strategii przeżycia, jak również prestiżowego i rytualnego spożywania.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Czas dla Einsteina i Bergsona

W setną rocznicę publicznej debaty Henri Bergsona i Alberta Einsteina na temat czasu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa "Time. Bergson-Einstein debate 100 years later".

Podczas debaty, która odbyła się 6 kwietnia 1922 r. w Paryżu, Einstein i Bergson dyskutowali na temat natury czasu. Fizyk utrzymywał, że istnieją tylko dwa jego rodzaje: fizyczny, mierzony zegarami i psychologiczny, bardziej subiektywny. Bergson uważał, że propozycja Einsteina jest niepełna i pozbawia czas wymiaru filozoficznego. Celem konferencji jest spojrzenie na debatę z dzisiejszej perspektywy. Czy argumenty i stanowiska Bergsona i Einsteina są nadal aktualne i czego filozofia nauki mogłaby się nauczyć z tej dyskusji?

Konferencję organizują: szkoła doktorska Academia Artium Humaniorum, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, członkowie wyłaniającego się pola badawczego Logika i filozofia nauki (IDUB) oraz The Society for Philosophy of Time.

Program wydarzenia można zobaczyć na stronie einsteinbergson.umk.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a udział w niej może wziąć każdy chętny. Spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom.

dowiedz się więcej

Radio Sfera nabiera

6 kwietnia 2022 r. Radio Sfera otwiera swoje drzwi i zaprasza wszystkich zainteresowanych do rozpoczęcia radiowej przygody. Redakcja zaprasza do swojej siedziby przy ul. Gagarina 17 (Dom Studencki nr 8) od godz. 18:30.

W ramach wolontariatu w radiu studenci mają możliwość poznania tajników montażu materiałów dźwiękowych, prowadzenia audycji cyklicznych lub autorskich, prowadzenia wywiadów ze swoimi ulubionymi artystami, pisania recenzji i prowadzenia mediów społecznościowych.

Od zainteresowanych nie jest wymagane doświadczenie, nie trzeba być również studentem lub studentką dziennikarstwa i kierunków pokrewnych. Zespół redakcyjny jest grupą o zróżnicowanych zainteresowaniach i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Pytania dotyczące rekrutacji i pracy w radiu można zadawać w wiadomości prywatnej na fanpage'u Radia Sfera oraz w mailu na adres redakcja_sfera@umk.pl.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Konstytucja rzeczywista a konstytucja pisana

Wydział Prawa i Administracji zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową "Konstytucja rzeczywista a konstytucja pisana w Polsce w latach 1918-1921 oraz 1989-1997", która odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. online z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu badawczego "Rola procesów polityczno-społecznych w kształtowaniu ustroju konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej" (program Diamentowy Grant). Celem wydarzenia jest porównanie dwóch szczególnych okresów w historii Polski, w których uchwalono dwie ustawy zasadnicze: Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej z 17 marca 1921 r. (zwaną Konstytucją marcową) oraz obowiązującą aktualnie Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. Oba akty prawne stanowią istotny dorobek polskiego konstytucjonalizmu oraz są przedmiotem wielu dyskusji i sporów.

W ramach Konferencji organizatorzy przewidują panel ekspercki w formie debaty panelowej oraz trzy odrębne panele tematyczne przeznaczone dla młodych naukowców. Udział w panelu eksperckim potwierdzili dr hab. Hanna Suchocka, prof. UAM, prof. dr hab. Zbigniew Witkowski (UMK), prof. dr hab. Antoni Dudek (UKSW) i prof. dr hab. Andrzej Szmyt (UG). Ekspercka debata panelowa stanowić będzie wiodącą część wydarzenia i odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. w godz. 16:30-19:00.

Wydarzenie nie wymaga opłat i rejestracji. Adresowane jest przede wszystkim do konstytucjonalistów, historyków, politologów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Konferencji.

Strona konferencji: https://konferencjakonstytucja.umk.pl/

dowiedz się więcej

Drzwi otwarte na Wydziale Sztuk Pięknych

Przedstawiciele wszystkich kierunków prowadzonych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK czekają na kandydatów i innych zainteresowanych 7 kwietnia 2022 w godz. 10:00-16:00 w wydziałowych salach i pracowniach trzech budynków zlokalizowanych w Toruniu przy ulicach: Sienkiewicza 30/32, Mickiewicza 121 i Szosie Bydgoskiej 50/56.

W ramach DRZWI OTWARTYCH, Wydział Sztuk Pięknych zaprasza także na krótkie wykłady poświęcone sztuce:

Sala Tymona, II piętro, ul. Sienkiewicza 30/32 w Toruniu (12:00-13:15):

 • 12:00-12:15, dr hab. Katarzyna Kulpińska, prof. UMK, "Plakat - medium komunikacyjne i artystyczne" (krytyka artystyczna)
 • 12:20-12:35, dr Filip Pręgowski, "O relacji między słowem a obrazem. Co to jest krytyka artystyczna?" (krytyka artystyczna)
 • 12:40-12:55, dr Przemysław Waszak, "Średniowieczne komiksy" (historia sztuki)
 • 13:00-13:15, dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka, "Sztuka jest kobietą: o wielkich artystkach, muzach i badaczkach" (historia sztuki)

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza również na wycieczkę "Miasto w mieście – spacer po kampusie uniwersyteckim" z historyczką sztuki - dr Emilią Ziółkowską-Ganc. Uczestnicy dowiedzą się dlaczego wybudowane na przełomie lat 60. i 70. XX w. miasteczko akademickie w Toruniu zostało w 2019 roku wpisane w rejestr zabytków. Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. w godz. 10:00-11:00. Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy: 05-06.04.2022 pod nr telefonu: 56 611 38 80 (całodobowo). Przed wycieczką uczestnicy powinni zebrać się przed aulą UMK. 

Dzień drzwi otwartych jest okazją do zapoznania się wydziałem, rozmów o kierunkach studiów i rekrutacji lub skonsultowania portfolio.

Więcej informacji dla kandydatów

dowiedz się więcej

Wielki Test Wiedzy Geograficznej

Po dwuletniej przerwie pandemicznej Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraca z kolejną ósmą edycją Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej.

Wydarzenie dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych i ich nauczycieli odbędzie się już 9 kwietnia 2022 r. w murach Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK. Konkurs powiązany jest z warsztatami i pokazami naukowymi dla uczniów oraz warsztatami dla nauczycieli geografii.

Zgłoszenia należy przesyłać przez formularz internetowy. Termin zgłoszeń upływa 20 marca 2022 r.

W tegorocznej edycji wprowadzony został limit miejsc – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Facebook

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Książki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Wydział Chemii przedłuża zbiórkę książek ukraińskich, które zostaną przekazane dzieciom i młodzieży z Ukrainy. Akcja jest prowadzona w porozumieniu z fundacją Emic.

Organizatorzy podkreślają, że zbiórka została przedłużona bezterminowo. Książki można zostawiać na Wydziale Chemii w pojemnikach przy szatni.

Koordynatorką zbiórki jest dr hab. Magdalena Barwiołek, prof. UMK (mbarwiolek@umk.pl).

dowiedz się więcej

Społeczna integracja uchodźców – wykład

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK (Instytut Nauk o Kulturze) zaprasza na spotkanie dr Joanną Książek pt. "Społeczna integracja uchodźców – pomoc w dłuższej perspektywie". Wykład odbywa się w ramach cyklu "Ukraina. Kryzys wojenny: ludzie – potrzeby – działania".

Wykład odbędzie się 12 kwietnia 2022 r. o godz. 9:45 w Collegium Humanisticum, sala AB.0.09 (ul. Władysława Bojarskiego 1).

Podczas 1,5 godzinnego seminarium prowadząca podda namysłowi przebieg i potencjalne konsekwencje procesu adaptacyjnego oraz wymiar społecznej akceptacji, związanych z przyjmowaniem uchodźców.

Adaptacja wojennych uciekinierów z Ukrainy w nowym środowisku to duże wyzwanie zarówno dla nich samych, jak i dla kraju przyjmującego. Oprócz instytucjonalnych usprawnień systemowych, istotnym czynnikiem tego procesu jest wymiar społecznej akceptacji. Jest ona  konieczna dla skutecznej integracji osób zdecydowanych na osiedlenie się w Polsce. Obserwowane nastroje społeczne i głosy krytyczne, wskazują na szereg problemów na tym polu – niektóre z nich odsłaniają mechanizmy typowe dla interakcji grup narodowych w sytuacji napływu imigrantów lub uchodźstwa, niektóre odzwierciedlają specyfikę wzajemnych relacji polsko-ukraińskich na poziomie społecznym.

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Doba wikingów w historii świata #2

Wydział Nauk Historycznych zaprasza na drugi wykład dr Ireny Khmelowskiej, który odbędzie się 12 kwietnia 2022 r. o godz. 11:30 w sali AB.009 Collegium Humanisticum przy ul. Bojarskiego 1.

Wykład pt. "Wpływy biskupów Islandii i ich udział w konfliktach politycznych na wyspie w okresie od 2 połowy XI wieku do początków XIII wieku" odbędzie się w ramach cyklu "Doba wikingów w historii świata" na Wydziale Nauk Historycznych.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Wykład prof. Andrei Volteraniego

Instytut Socjologii zaprasza 12 kwietnia na wykład prof. Andrei Volteraniego z Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie pt. "Vulnerability and social and digital inequalities. Participation, communication and community".

Spotkanie odbędzie się w godz. 15:00-16:30 w Instytucie Socjologii (Harmonijka) w sali nr 205 (I piętro). 

Prof. Volterani gości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Uczelni dzięki środkom z pola badawczego "Stare i nowe instytucje...". Jest cenionym badaczem akademickim i realizatorem wielu projektów aplikacyjnych dotyczących włączenia społecznego, komunikacji i partycypacji społecznej.

dowiedz się więcej

Lokalna Żywność na Wielkanoc

Zespół Lokalnej Żywności zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 13 kwietnia od godziny 11:00 na Placu Teatralnym 2 przed Urzędem Marszałkowskim.

Podczas Jarmarku dostawcy przygotują kilka dań skomponowanych z lokalnych produktów: rosół, czarnina z gęsi, pierogi z białą kiełbasą i wegańskie naleśniki. Na stoiskach, oprócz szerokiego asortymentu swojskich i zdrowych produktów, będzie można znaleźć również produkty wielkanocne, np. baranki z masła, białą kiełbasę, ciastka i babeczki do święconki czy chleb na zakwasie.

Informacja dla osób zmotoryzowanych: auto można zaparkować na terenie między Urzędem Marszałkowskim, a CKK Jordanki (wjazd na parking tuż za szlabanem na parking podziemny CKK Jordanki). Ze względu na trwające prace budowlane właściciel pojazdów pozostawia swoje auto na tym terenie na własną odpowiedzialność.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Tajemnice kościoła Mariackiego

Towarzystwo Miłośników Torunia i Książnica Kopernikańska zapraszają na pierwszy w tym roku Wieczór Toruński.

Spotkanie będzie poświęcony architekturze i zabytkom jednej z najważniejszych świątyń Torunia – o tajemnicach i wyposażeniu pofranciszkańskiego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny opowie prof. Juliusz Raczkowski z Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Naukowiec przedstawi niezwykle interesujące i często zaskakujące rezultaty wieloletnich badań, które prowadził przy użyciu tradycyjnych i nowatorskich metod.

Wykład odbędzie się 19 kwietnia w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. 

dowiedz się więcej

Repetytorium z geografii na UMK

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje bezpłatne i otwarte repetytorium online z geografii dla tegorocznych maturzystów pt. "Geografia na 100% z Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK!"

Do uczestnictwa zaproszone są szczególnie osoby przystępujące do egzaminu maturalnego z geografii, jak również wszyscy inni zainteresowani geografią - zarówno jej aspektami przyrodniczymi, jak i społeczno-gospodarczymi.

Otwarte repetytorium online odbędzie się w czterech blokach w dniach 20–21 kwietnia oraz 25–26 kwietnia 2022 roku w godzinach 16.00–19.10. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie do 10 kwietnia 2022 roku zgłoszenia w formie formularza elektronicznego. W ciągu kilku dni od dnia rejestracji uczestnicy otrzymają linki do poszczególnych spotkań tematycznych.

Link do Repetytorium na Facebooku

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Wirtualny dyżur YUFE

Do 24 kwietnia trwa rekrutacja do YUFE Student Journey - programu, który pozwala na studiowanie na kilku europejskich uczelniach jednocześnie. To wyjątkowa okazja do rozwoju nie tylko na polu akademickim, ale również językowym, społecznym i zawodowym.

Aby aplikować, wystarczy założyć konto na wirtualnym kampusie, wypełnić formularz, a do zgłoszenia załączyć list motywacyjny. Wszystkie zainteresowane osoby, które potrzebują wsparcia przy pisaniu aplikacji, mogą skorzystać z dyżuru online. Konsultacje odbędą się 21 kwietnia w godzinach 10:00-11:30, a poprowadzi je dr hab. Dariusz Pniewski, prof. UMK z Wydziału Humanistycznego, który jest również członkiem komisji rekrutacyjnej YUFE Student Journey.

Na konsultacje obowiązują zapisy: https://doodle.com/meeting/participate/id/egJZQr6d

Link do spotkania: https://bit.ly/YUFEStudentJourney_konsultacje

Więcej szczegółów: https://bit.ly/Virtual_Cmapus_YUFE

YUFE Student Journey
YUFE Spring Call
YUFE Stars

dowiedz się więcej

Cups of Talks - integracyjne pogawędki

Grupa studentów i studentek we współpracy z Działem Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej UMK zapraszają do udziału w Cups of Talks – klubie integracyjnych międzykulturowych spotkań, które będą organizowane w co drugi czwartek od 15:00 do 17:00.

Inicjatywa Cups of Talks to odpowiedź na potrzeby osób studiujących, które po czasie pandemii są spragnione aktywności z udziałem innych. Dlatego właśnie, a także w celu umożliwienia integracji studentów zagranicznych UMK z polskimi, narodził się pomysł międzykulturowych konwersacji w różnych językach, z angielskim jako wiodącym językiem spotkań.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. w bibliotece Wydziału Humanistycznego UMK w Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 3), a jego temat brzmi: Czego chcesz od swojego przyszłego życia? Wstęp jest wolny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Moderatorzy: Julia -  studentka Wydziału Humanistycznego, Paula – studentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania oraz Ata – student Wydziału Humanistycznego.

dowiedz się więcej

Webinar UOWiRO

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego serdecznie zaprasza pracowników i studentów UMK na webinar pt. "Rozmowa z osobą chorą przewlekle i jej rodziną po diagnozie i w trakcie leczenia". Spotkanie poprowadzi lek. Konrad Komar-Czapski.

Spotkanie odbędzie się zdalnie na platformie MS Teams 27 kwietnia 2022 roku w godz. 17:00-19:30.

Link do spotkania

dowiedz się więcej

Świat Od Nowa: Prywatne armie świata

27 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Świat Od Nowa". Gościem będzie Zbigniew Parafianowicz, autor książki "Prywatne armie świata. Czyli jak wyglądają współczesne konflikty".

Zbigniew Parafianowicz na co dzień jest redaktorem "Dziennika Gazety Prawnej", wcześniej był również dziennikarzem "Życia" i "Dziennika". Od 2003 roku zajmuje się tematyką ukraińską. Wraz z Michałem Potockim jest autorem dwóch kultowych książek poświęconych Ukrainie: "Kryształowy fortepian. Zdrady i zwycięstwa Petra Poroszenki" oraz "Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę". Ta ostatnia w 2016 r. została finalistką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Gość spotkania opowie o swojej nowej książce, w której autor wyjaśnia fenomen prywatnych najemników. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję przysłuchiwać się rozmowie o prywatnej armii Kremla, czyli Grupie Wagnera wykorzystywanej m.in. w Donbasie w 2014 r. oraz dziś w wojnie przeciw Ukrainie. Będzie to również doskonała okazja, żeby dowiedzieć się więcej o realiach wojny w Ukrainie, ponieważ Zbigniew Parafianowicz relacjonował jej przebieg z Kijowa i innych miejsc w Ukrainie.

dowiedz się więcej

Synergia #5 - wykład otwarty

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych zaprasza na kolejny wykład poświęcony zdrowiu psychicznemu. Tematem spotkania, które odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18:00 będzie "Dziecko z doświadczeniem migracji w polskiej szkole". Wykład poprowadzi dr Sylwia Antonowicz.

Cykl wykładów został przygotowany dla mieszkańców i mieszkanek Torunia przez Uniwersytecką Poradnię Profilaktyki i Pomocy SYNERGIA. W spotkaniach uczestniczyć może każda zainteresowana osoba. Zajęcia odbywać będą się online głównie w czwartki o 18:00, a po każdym wystąpieniu możliwa będzie interakcja i dyskusja (harmonogram poniżej).  

Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, a wykłady odbywać się będą zdalnie na platformie MS Teams pod stałym linkiem: https://bit.ly/Poradnia_Synergia_Wyklady_Otwarte.

dowiedz się więcej

Filozoficzne idee końca historii

Instytut Filozofii UMK i Dwór Artusa w Toruniu zapraszają na kolejny Czwartek z filozofią. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć wybranych idei ciągłości historii, jej zrozumiałego porządku, a także wyobrażalnego kresu.

W jednym ze swych najsłynniejszych stwierdzeń amerykański filozof George Santayana powiada: Ci, którzy nie znają historii, skazani są na jej powtórzenie. Czy jednak rzeczywiście historia ma swój porządek, który sprawia, że można do niej wrócić? Czy taki porządek miałby wieść do jakiegoś dającego się wyobrazić celu?
Niejednokrotnie taki kres wyobrażano sobie jako triumf rozumności i wolności. Kiedy inny amerykański filozof – Francis Fukuyama – ogłosił pod koniec XX wieku koniec historii, wydawało się, że ów happy end jest na wyciągnięcie ręki – jednak wyciągnięta ręka trafiła w próżnię, a historia potoczyła się dalej.

Wykład odbędzie się 28 kwietnia 2022 r. o godz. 18:30 w Dworze Artusa, a poprowadzi go prof. dr hab. Adam Grzeliński. Transmisja wydarzenia na kanale YouTube i fanpage Dworu Artusa dostępna będzie wyłącznie live, w trakcie trwania wydarzenia.

Adam Grzeliński – profesor filozofii, pracownik Instytutu Filozofii UMK. Autor monografii poświęconych filozofii brytyjskiej: Angielski spór o istotę piękna. Koncepcje Shaftesbury’ego i Burke’a (2000), Kategorie ‘podmiotu’ i ‘przedmiotu’ w Dawida Hume’a nauce o ludzkiej naturze (2005), Człowiek i duch nieskończony. Immaterializm George’a Berkeleya (2010), Doświadczenie i rozum. Empiryzm Johna Locke’a (2019) oraz przekładów źródłowej anglojęzycznej literatury filozoficznej.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Targi Pracy UMK 2022

Biuro Karier i Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zapraszają na kolejne Targi Pracy, które odbędą się od 9 do 19 maja na naszym uniwersytecie.

Targi będą okazją do interakcji z przedstawicielami różnych firm i poznania potencjalnego przyszłego pracodawcy. Firmy z całej Polski przeprowadzą również szereg warsztatów i prelekcji, w których udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani.

Wydarzenie na Facebooku

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.