Wydarzenia: Maj 2022

dowiedz się więcej

Ćwicz jogę w Centrum

Uniwersyteckie Centrum Sportowe zaprasza sympatyków jogi oraz entuzjastów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu do udziału w zajęciach, które będą odbywały się na terenie Centrum.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie o 10:00 w soboty: 23, 30 kwietnia, 7 maja, 14 maja, 21 maja, 28 maja, 4 czerwca, 11 czerwca, 18 czerwca oraz 28 czerwca i 2 lipca.

Praktykę poprowadzą nauczyciele Centrum oraz zaproszeni goście. Chętni do udziału powinni zabrać ze sobą matę lub koc i być w wygodnym stroju. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia odbędą się w hali Centrum.

dowiedz się więcej

Targi Pracy UMK 2022

Biuro Karier i Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zapraszają na kolejne Targi Pracy, które odbędą się od 9 do 19 maja na naszym uniwersytecie.

Targi będą okazją do interakcji z przedstawicielami różnych firm i poznania potencjalnego przyszłego pracodawcy. Firmy z całej Polski przeprowadzą również szereg warsztatów i prelekcji, w których udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Spotkanie z Kamilem Staniszkiem

Wydział Humanistyczny UMK zaprasza na spotkanie z Kamilem Staniszkiem, autorem powieści kryminalnych i powieści grozy, który jako Maria Konopnicka pisuje także w internecie o muzyce metalowej.

Spotkanie odbędzie się 9 maja o godzinie 18:00 w bibliotece Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 3). Spotkanie poprowadzi Paweł Bohuszewicz.

dowiedz się więcej

Majowy wtorek z socjologią

Kolejny wtorek z socjologią poprowadzi dr Malwina Krajewska z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, która wygłosi wykład pt. "O mnichach ze smartfonami i medytacji przez internet. Rzecz o buddyzmie tybetańskim na uchodźstwie".

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Władysława Łokietka 1/3) oraz online za pośrednictwem serwisu YouTube.  Wykład odbędzie się 10 maja o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

dowiedz się więcej

Spotkanie autorskie z Maciejem Jastrzębskim

10 maja o godz. 19:00 w Sali Kameralnej CKK Jordanki odbędzie się autorskie spotkanie z dziennikarzem i pisarzem Maciejem Jastrzębski. Wydarzenie w ramach warsztatów twórczego pisania poprowadzi dr hab. Dariusz Pniewski, prof. UMK z Wydziału Humanistycznego.

Maciej Jastrzębski jest korespondentem zagranicznym Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia, który pełnił również funkcję korespondenta wojennego w Serbii, Bośni, Czeczenii, Iraku, Afganistanie, Gruzji, Syrii i Ukrainie. Kierował placówkami korespondencyjnymi w Mińsku i Moskwie oraz pracował jako specjalny wysłannik Polskiego Radia na Kaukazie. W ostatnim czasie mieszkał w Moskwie przekazując najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń w Rosji. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę wrócił do Polski. Był ostatnim korespondentem polskich mediów publicznych, który wyjechał z Rosji. Autor książek "Matrioszka Rosja i Jastrząb", "Klątwa gruzińskiego tortu", "Krym: miłość i nienawiść", "Przekleństwo cara Iwana" i "Rubinowe oczy Kremla".

W drugiej części wieczoru literacko-muzycznego wystąpi Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, dziennikarz radiowy i telewizyjny, popularyzator muzyki tradycyjnej, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Adam Strug  zaśpiewa swoje autorskie piosenki oraz utwory do wierszy poetów międzywojnia. Artyście towarzyszyć będzie jego instrumentalna kompania. 

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, który odbywa się w dniach 8-11 maja w Toruniu. Wstęp na wieczór autorski jest wolny, a bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie TOS CKK Jordanki lub w wersji elektronicznej po zgłoszeniu chęci udziału na adres sosmusic@sosmusic.pl.

dowiedz się więcej

YUFE Academy

Przywiązanie do miejsca i empatia jako klucz do przyszłości to tematy najbliższych wykładów, na które UMK zaprasza w ramach cyklu YUFE Academy. Odbędą się 11 i 25 maja 2022 r.

Akademia YUFE to cykl wykładów odbywających się online na wszystkich uniwersytetach YUFE. W tegorocznej edycji motywem przewodnim jest dobrostan obywateli. Inicjatywa ma na celu wzmocnienie tożsamości europejskiej, zwiększanie świadomości na temat problemów społecznych, dostarczanie rozwiązań globalnych i lokalnych wobec wyzwań współczesności oraz realną poprawę dobrostanu obywateli. Pełna oferta YUFE Academy znajduje się na stronie wirtualnego kampusu (ścieżka dostępu: >> View YUFE catalogue >> YUFE Academy Lectures). Za jego pośrednictwem można również zarejestrować się na wykłady (dotyczy osób ubiegających się o YUFE Stars).

Pierwszy z przygotowanych przez UMK wykładów pt. "Place attachment in mobile, diverse, and urbanized societies" rozpocznie się 11 maja 2022 r. o godz. 12:00. Wygłosi go w języku angielskim prof. dr hab. Maria Lewicka.

25 maja 2022. r. o godz. 13:00 odbędzie się natomiast wykład dr. hab. Rafała Moczkodana, prof. UMK, pt. "Empatia - klucz do przyszłości".

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Zumba na plaży

Uniwersyteckie Centrum Sportowe zaprasza społeczność akademicką na zajęcia "Zumba na plaży".

Studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu będą mogli uczestniczyć w tym nowym cyklu zajęć w każdy czwartek o 18:00 na boisku plażowym Centrum (za trybuną piłkarską). Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższy czwartek 12 maja. Zajęcia poprowadzi Tomasz Florja.

Uwaga! W razie niepogody zajęcia będą odbywać się w sali fitness na piętrze budynku Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

dowiedz się więcej

Synergia #7 - wykład otwarty

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych zaprasza na kolejny wykład poświęcony zdrowiu psychicznemu. Tematem spotkania, które odbędzie się 12 maja o godz. 18:00 będzie "Jak radzić sobie ze stresem?". Wykład poprowadzi mgr Joanna Romanowska.

Cykl wykładów został przygotowany dla mieszkańców i mieszkanek Torunia przez Uniwersytecką Poradnię Profilaktyki i Pomocy SYNERGIA. W spotkaniach uczestniczyć może każda zainteresowana osoba. Zajęcia odbywać będą się online głównie w czwartki o 18:00, a po każdym wystąpieniu możliwa będzie interakcja i dyskusja (harmonogram poniżej).  

Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, a wykłady odbywać się będą zdalnie na platformie MS Teams pod stałym linkiem: https://bit.ly/Poradnia_Synergia_Wyklady_Otwarte.

dowiedz się więcej

Niezwykłe obserwacje Jana Heweliusza

12 maja Książnica Kopernikańska zaprasza na wykład otwarty "Instrumentarium Jana Heweliusza". Prelekcję wygłosi prof. Andrzej Strobel. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Jan Heweliusz stworzył w XVII-wiecznym Gdańsku, jedno z najlepiej wyposażonych obserwatoriów astronomicznych w ówczesnej Europie. Sam budował i konstruował instrumenty astronomiczne do pomiarów położeń i ruchów ciał niebieskich oraz lunety do badania ich natury fizycznej. Niezwykła pomysłowość i wynalazczość Heweliusza przyciągały uwagę nawet ówczesnych władców europejskich. Niektórzy z nich osobiście uczestniczyli w obserwacjach w jego dostrzegalni.

Wykładowi towarzyszyć będzie wystawa "Astroinstrumenty Jana Heweliusza" (w holu Książnicy Kopernikańskiej). Ekspozycja zostanie otwarta tego samego dnia o godz. 17.45, a więc tuż przed wykładem. W Książnicy Kopernikańskiej zaprezentowane zostaną dzieła gdańskiego astronoma znajdujące w zbiorach Biblioteki. Będą to m.in. "Selenographia" (Gdańsk 1647), "Cometographia" (Gdańsk 1668) oraz "Prodromus astronomiae cum catalogo fixarum et Firmamentum Sobiescianum sive Uranographia" (Gdańsk 1690).

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Świat Od Nowa i z boku

Najbliższe spotkanie "Świata Od Nowa" odbędzie się 14 maja o godz. 16:30 w ACKiS "Od Nowa".

Gościem spotkania będzie Grzegorz Dobiecki - dziennikarz, publicysta i komentator zajmujący się tematyką międzynarodową. Dyskusja toczyć się będzie wokół książki "Świat z boku".

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Majowy Buum Poetycki

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" zaprasza wszystkich miłośników literatury na 23. Majowy BUUM Poetycki. Festiwal 16 maja otworzy wystawa malarstwa Mirosławy Rocheckiej "Hierofanie, czyli blask formy".

Majowy BUUM Poetycki to jedna z największych imprez literackich w północnej Polsce. Festiwal jest prezentacją i konfrontacją niezależnych poetów, czasopism oraz związanych z nimi twórców, reprezentujących niezależne środowisko literackie całego kraju. Impreza nawiązuje do tradycji poetyckich spotkań, które odbywały się w Od Nowie w latach 70. i na początku 80.

W programie tegorocznego festiwalu przewidziano m.in. odczyty poezji, koncert i poetyckie jam session. Pierwszego dnia o godz. 20:30 odbędzie się ostatni w tym sezonie slam poetycki. Podczas BUUM-u swój dorobek artystyczny będą mieli okazję zaprezentować poeci: Łukasz Barys, Karol Maliszewski, Anna Adamowicz, Wojciech Bonowicz, Natalia Malek, Marcin Taranek, Jakub Sajkowski i Karolina Sałdecka. W środę gościem specjalnym będzie poeta Leszek Szaruga. Tego samego dnia w duecie jazzowo-poetyckim wystąpią Paweł Tański i Irek Głyk Vibes Expression, a dzień później na scenie zaprezentuje się zespół The PAU.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

YUFE Talk Show: wizja silnej marki

Wizja marki skoncentrowanej na celu będzie tematem prelekcji YUFE Talk Show, którą poprowadzi dr Łukasz Wojtkowski z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK. Wykład odbędzie się 16 maja 2022 r. w formule online.

Głównym tematem tego spotkania będzie świadomość marki i to, w jaki sposób powinno się przekuć wizję w działanie. Dr Łukasz Wojtkowski, Koordynator Copernicus Startup Labs pokaże, jak zbudować i wdrożyć wizję marki skoncentrowanej na celu. Prelegent opowie o zestawie wartości i umiejętności, które mogą okazać się kluczem do sukcesu firmy, start-upu i innowacji.

Spotkanie odbędzie się 16 maja w godzinach 11:00 - 13:00 online w języku angielskim. Pierwsza część wydarzenia będzie otwarta dla wszystkich. Druga część będzie prowadzona w formie warsztatów dla studentów i doktorantów YUFE, na które obowiązują zapisy. Osoby chcące uczestniczyć w drugiej części mają czas na rejestrację do 14 maja.

Dr Łukasz Wojtkowski - Koordynator Copernicus Startup Labs, programu inkubacji i akceleracji, który przekształca innowacje UMK w start-upy. Jest również adiunktem na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, zajmuje się badaniem i nauczaniem start-upów, marek oraz technologii.

dowiedz się więcej

Ruś Południowa w IX i X wieku - wykład

17 maja odbędzie się piąte spotkanie z cyklu "Doba wikingów w historii świata". Dr Iryna Khmelovska wygłosi wykład pt. "Ruś Południowa w IX i X wieku. Lewobrzeże i Prawobrzeże".

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30 w Collegium Humanisticum w sali AB.009.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Copernican Digital Forum

18 i 19 maja odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa COPERNICAN DIGITAL FORUM na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.

COPERNICAN DIGITAL FORUM (CDF) to kolejna edycja nowej serii cyklicznych konferencji nauka-biznes organizowanych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu przez Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu. Celem CDF jest prezentacja stanu rozwoju i dyskusja o przyszłości cyfrowej gospodarki i cyfrowych finansów w Polsce i na świecie. CDF jest połączona z corocznną konferencją Dzień e-Biznesu.

Wydarzenie jest adresowane zarówno do studentów i przedsiębiorców, jak i do ekspertów sektora nowych technologii i e-finansów oraz wszystkich entuzjastów gospodarki cyfrowej. Tematyka konferencji obejmuje:
  • najnowsze technologie finansowe i płatności mobilne,
  • wpływ COVID-19 na cyfryzację gospodarki oraz obrót bezgotówkowy,
  • kluczowe podczas lockdownu problemy zdalnego świadczenia usług i e-tożsamości.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Prof. Żwanko o sztuce

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na wykłady prof. Lubow Żwanko. Spotkania będą poświęcone artystycznym relacjom polsko-ukraińskim w XIX i na początku XX wieku oraz szczególnej roli Charkowa w tym kontekście.

Pierwszy "Polscy architekci w Charkowie: życie i nurty artystyczne (wiek XIX - początek wieku XX)" odbędzie się w najbliższą środę 18 maja o godz. 10:30.

Drugi wykład pod tytułem "Charków i polscy artyści: od Augusta Medweja do Mariana Ruzamskiego" odbędzie się tydzień później, 25 maja, również o godzinie 10:30.

Prof. dr hab. Lubow Żwanko jest uznaną ukraińską historyczką i autorką wielu publikacji. Od wielu lat zajmuje się polską historią Charkowa. Od stycznia 2022 roku, w ramach programu naukowego "Polonista" z Narodowej Agencji Wymiany Nauki (NAWA) przebywa w Toruniu i realizuje na Wydziale Sztuk Pięknych projekt badawczy, którego opiekunem naukowym jest dziekan WSP, dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK. Profesor Lubow Żwanko pełni funkcję kierownika Centrum Muzealnego, jest profesorem Katedry UNESCO i ochrony socjalnej w Państwowym Uniwersytecie Biotechnologicznym w Charkowie w Ukrainie.

dowiedz się więcej

Kultura polskiej przedsiębiorczości na ziemiach ukraińskich

18 maja 2022 r. prof. Iryna Shandra wygłosi  w języku ukraińskim wykład zatytuowany: "Г.Г.Ясюкович – культура польського підприємництва на українських землях (Ignacy Jasiukowicz – kultura polskiej przedsiębiorczości na ziemiach ukraińskich)".

Spotkanie odbędzie się o godz. 15:00 w Collegium Humanisticum w sali AB.009. Wykład jest współorganizowany przez Wydział Nauk Historycznych oraz Wydział Humanistyczny UMK.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Fascynujący Dzień Roślin

20 maja 2022 na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się siódma edycja międzynarodowej akcji popularnonaukowej "Fascynujący Dzień Roślin".

Akcja odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation - EPSO). Jej celem jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin oraz przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa i zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. Znajomość świata roślin ma równie ważne znaczenie w produkcji wszelkich innych produktów pochodzenia roślinnego, takich jak papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia, czy farmaceutyki. Ważnym przesłaniem akcji będzie również wskazanie znaczenia roślin dla zachowania środowiska.

Dla uczestników zaplanowano wykłady w formie tradycyjnej, w których można również wziąć udział synchroniczne w aplikacji Microsoft Teams (link do spotkania) oraz warsztaty w formie tradycyjnej, na które należy się zapisać na stronie internetowej w zakładce zgłoszenia i rezerwacja.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Towarzyski Turniej Brydżowy

22 maja rozegrany zostanie XIX Towarzyski Turniej Brydżowy Par na UMK. Aby wziąć udział w turnieju, należy wypełnić zgłoszenie (do 17.05.2022) i uiścić opłatę wpisową.

Zgłoszenia przyjmowane są parami. Co najmniej jedna osoba z pary musi posiadać Kartę Absolwenta UMK, legitymację studenta UMK lub ucznia Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Turniej zostanie rozegrany w sali nr 1A na 1. piętrze Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu przy ul. Gagarina 37.

Opłata wpisowa wynosi:

  • 20 zł dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK lub legitymacji studenta UMK
  • 25 zł dla pozostałych osób
  • uczniowie ULO są zwolnieni z opłat

Organizatorzy przewidują również "zniżkę ekologiczną" 5 zł dla wszystkich osób, które przyjdą z własnym kubkiem i łyżeczką (w celu ograniczenia zużycia jednorazowych naczyń plastikowych).

Szczegóły i zapisy: www.absolwent.umk.pl/turniej-brydzowy

Wydarzenie na Facebooku

Nowe wyzwania przed wolontariatem
dowiedz się więcej

Nowe wyzwania przed wolontariatem

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK (Instytut Nauk o Kulturze) zaprasza na spotkanie z cyklu "Ukraina. Kryzys wojenny: ludzie – potrzeby – działania". Kolejny wykład pt. „Wolontariat i aktywizm w kryzysie wojennym i humanitarnym” wygłosi Renata Lesner-Szwarc.   Wykład odbędzie się 24 maja 2022 r., godz. 9:45 w Collegium Humanisticum, sala AB.0.09 (ul. Władysława Bojarskiego 1). Podczas 1,5-godzinnego seminarium prowadząca podda namysłowi możliwości skutecznej pomocy oraz działań aktywistycznych i wolontaryjnych, szczególnie istotnych i przekształcanych w wyniku konsekwencji toczącej się wojny w Ukrainie.    Organizatorzy zauważają, że od ponad dwóch lat jesteśmy świadkami zmiany zapoczątkowanej pandemią koronawirusa. Doświadczamy, pośrednio lub bezpośrednio, sytuacji wcześniej nieznanych, trudnych i niezrozumiałych. Od sierpnia 2021 roku obserwujemy kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej, a od 24 lutego 2022 roku – następstwa wojny w Ukrainie. Uczymy się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Organizacje pozarządowe, samorządy, wolontariusze i wolontariuszki, aktywiści i aktywistki, społecznicy i społeczniczki stoją przed wieloma wyzwaniami i dopiero zdobywają doświadczenie w niektórych obszarach działania. Jak skutecznie pomagać? Jakie zadania wybierać? Jak zwracać uwagę na potrzeby migrantów i migrantek, uchodźców i uchodźczyń? Jak zadbać o własne potrzeby i dobrostan?   Więcej informacji o najbliższym wykładzie i prelegentce można znaleźć na stronie Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Link do wydarzenia na Facebooku

dowiedz się więcej

Ruś w sagach skandynawskich

Wydział Nauk Historycznych zaprasza na szósty wykład dr Iryny Khmelowskiej z cyklu "Doba Wikingów w historii świata". Wykład odbędzie się we wtorek 24 maja o godzinie 11:30 w sali AB.009 w Collegium Humanisticum UMK.

Tematem najbliższego spotkania będą "Informacje o Rusi w sagach skandynawskich i skandynawskie tematy w pisanych źródłach Rusi".

dowiedz się więcej

Sympozjum w Muzeum Twierdzy Toruń

Wydział Nauk Historycznych i Muzeum Twierdzy Toruń zapraszają na konferencję naukową "ARTYLERIA - Bóg Wojny (taktyka, uzbrojenie, dowódcy)".

Sympozjum odbędzie się 25 maja i będzie podzielone na cztery bloki. Wykłady wygłoszą specjaliści z wielu ośrodków, m.in. Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Wojsk Lądowych, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Towarzystwa Badań nad Pierwszą Wojną Światową.

Obrady będą mieć miejsce w Muzeum Twierdzy Toruń przy ul. Wały gen. Sikorskiego 23/25.

Pełny program wydarzenia można sprawdzić w wydarzeniu na Facebooku.

dowiedz się więcej

Historia w ziemi zapisana

Towarzystwo Miłośników Torunia i Książnica Kopernikańska zapraszają na kolejny w tym roku Wieczór Toruński. Spotkanie poświęcone książce "Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana" odbędzie się 25 maja o godz. 18:00 i poprowadzi je dr Michał Targowski.

Książka jest najnowszą publikacją prezentującą wyniki badań archeologicznych archeologicznych prowadzonych przy toruńskim kościele św. Jakuba. Badaniami kierowała prof. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska z Instytutu Archeologii UMK. Podczas Wieczoru Toruńskiego w Książnicy Kopernikańskiej pani profesor opowie o najważniejszych znaleziskach oraz o formułowanych na ich podstawie nowych ustaleniach dotyczących historii kościoła i jego architektury. Ponadto uczestnicy spotkania usłyszą o tajemnicach przykościelnego cmentarza i zwyczajach pogrzebowych dawnych torunian.

Uwaga: wśród uczestników spotkania zostanie rozlosowanych 20 darmowych egzemplarzy książki prof. Krystyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej "Kościół św. Jakuba. Historia w ziemi zapisana". Wydawcą publikacji jest Towarzystwo Miłośników Torunia.

dowiedz się więcej

Antoniada u chemików

31 maja Wydział Chemii zaprasza na piknik naukowy Antoniada.

W tym roku całodniowa Antoniada rozpocznie się od sesji naukowej, na której dyplomanci Wydziału Chemii oraz uczestnicy projektu "Studia z Mentorem" będą mieli okazję do zaprezentowania wyników swoich prac badawczych. Uczestnicy i uczestniczki zwrócą uwagę na najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii oraz na kolejne wyzwania, którym badacze i badaczki muszą sprostać.

W trakcie Antoniady przewidziano również czas na prezentację czołowych firm z sektora chemicznego. O 14:30 rozpocznie się piknik wydziałowy.

Szczegółowe informacje

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.