Wydarzenia: Wrzesień 2022

dowiedz się więcej

Od kanapowca do sportowca

Uniwersyteckie Centrum Sportowe zaprasza do rejestracji na bezpłatny cykl zajęć w ramach programu "Od kanapowca do sportowca" pod patronatem AZS OŚ woj. kujawsko-pomorskiego.

Do wyboru: bieganie, nordic walking, joga/pilates, zdrowy kręgosłup, zumba.

Rejestracja na cykl zajęć w terminie 5-9 września 2022 r. rusza w dniu 2 września 2022 r. na stronie Programu Wellness UMK.

Więcej informacji o cyklu

 

dowiedz się więcej

Dzień otwarty EMBA

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK zaprasza na Dzień Otwarty Executive MBA, który odbędzie się 6 września br.

To wydarzenie, w którym uczestnicy wcielą się w rolę uczestnika najbardziej prestiżowych studiów na świecie, organizowanych dla kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla. Udział w evencie będzie doskonałą okazją, aby poznać ludzi, którzy te studia tworzą - zarówno wykładowców, jak i praktyków biznesowych z wieloletnim doświadczeniem, którzy są nieocenioną wartością Programu.

Dzień Otwarty EMBA to okazja, aby:

 • porozmawiać z wykładowcami oraz opiekunem merytorycznym EMBA,
 • uzyskać szczegółowe informacje o programie studiów i jego przewadze na rynku,
 • poznać zasady przyjęcia na studia oraz możliwości finansowania,
 • wziąć udział w pokazowych warsztatach prowadzonych przez doświadczonego wykładowcę i praktyka,
 • poczuć atmosferę panującą na uczelni,
 • uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące studiów.

Oranizatorzy zapraszają przedstawicieli kadry kierowniczej, dyrektorów, menedżerów, członków zarządów, pracowników działów HR odpowiadających za podnoszenie kompetencji pracowników firmy, a także wszystkich tych, którzy chcą zdobywać wiedzę i podnosić kompetencje w zakresie projektowania rozwiązań doskonalących procesy zarządcze.

Dzień Otwarty Executive Master of Business Administration odbędzie się 6 września 2022 roku o godz. 16:30 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK (stacjonarnie).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Program:

 • 16:30 – Powitanie uczestników, dr Kamila Skrzypczyńska, kierownik studiów EMBA UMK
 • 16:35 – Warsztat prowadzony przez dr Kamilę Skrzypczyńską
 • 17:20 – Prezentacja programu EMBA, Barbara Jóźwik, opiekun Programu EMBA UMK
 • 17:35 – Pytania od uczestników
 • 18:00 – Networking

dowiedz się więcej

Za kurtyną resocjalizacji - konferencja

Sekcja Resocjalizacji działająca przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na VIII Międzynarodową Konferencję Naukową "Za kurtyną resocjalizacji. Od oddziaływań profilaktycznych do resocjalizacyjnych w obliczu współczesnych wyzwań".

Kolejna edycja konferencji stanowić będzie płaszczyznę do wymiany poglądów oraz inicjowania dyskusji w zakresie oddziaływań profilaktycznych i resocjalizacyjnych w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi stoją zarówno praktycy, jak i teoretycy. Uczestnicy skupią się przede wszystkim na aspektach prawnych, m.in. nowych rozwiązaniach w praktyce resocjalizacyjnej. Wzorem ubiegłych lat organizatorzy przewidują również czas na dyskusję na temat zasad funkcjonowania instytucji penitencjarnych.

Konferencja odbędzie się 9 września 2022 r. za pośrednictwem platformy MS Teams. Zgłoszenia udziału czynnego i biernego można przesyłać do 26 sierpnia 2022 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są na stronie internetowej: www.za-kurtyna-resocjalizacji.umk.pl

dowiedz się więcej

Wystawa "WAR"

Do 15 września 2022 na parterze budynku Biblioteki Głównej UMK w Toruniu przy ul. Gagarina 13 można obejrzeć wystawę "WAR" prezentującą plakaty z Pracowni Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Wystawa stanowi artystyczny wyraz wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim oraz jest aktem sprzeciwu wobec działań wojennych wymierzonych w Ukrainę. To już trzecia odsłona tego wydarzenia, założono bowiem dotarcie do jak największej liczby odbiorców, stąd wystawa jest cyklicznie prezentowana w różnych miejscach związanych z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika oraz innymi instytucjami województwa kujawsko-pomorskiego.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Jak biegać z psem?

W piątek 16 września 2022 odbędzie się otwarte spotkanie z biegaczem Witoldem Orcholskim i jego psem Gotha pt. "Jak biegać z psem?", przeznaczone dla osób zainteresowanych rozpoczęciem biegania z czworonogiem (część teoretyczna i pokaz).

Prowadzący spotkanie Witold Orcholski, absolwent filozofii UMK i honorowy członek Klubu Maratońskiego UMK, był wielokrotnie nagradzany za zwycięstwa w biegach bez psa i z psem, w kraju i zagranicą. Biegaczowi będzie towarzyszył pies Gotha.

 • Termin i miejsce: godz. 18:00, budynek Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37), sala 1 (parter).
 • Organizatorzy: Program Absolwent UMK, Klub Maratoński UMK.
 • Wydarzenie na Facebooku

UWAGA! Na pierwsze spotkanie uczestnicy przychodzą bez psów.

dowiedz się więcej

Wycieczka ŁOWICKI RAJ

Program Absolwent UMK zapraszają na wycieczkę autokarową dla absolwentów z osobami towarzyszącymi. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Absolwent z Kulturą.

Podczas jednodniowej wycieczki będzie okazja do zwiedzenia z przewodnikiem:

 • Ogrodu Romantycznego Heleny Radziwiłłowej w Arkadii - najpiękniejszego ogrodu romantycznego w stylu angielskim w Polsce;
 • Pałacu z barokowym Ogrodem Francuskim w Nieborowie - najlepiej zachowanej rezydencji magnackiej w Polsce;
 • Muzeum Ludowego rodziny Brzozowskich w Sromowie koło Łowicza;
 • Łowicza - indywidualnie, w ramach czasu wolnego.

Koszt udziału wynosi 160 zł na osobę. Cena obejmuje: transport autokarem, bilety wstępu, opłatę za przewodników i ubezpieczenie. Każdy uczestnik otrzyma plecaczek uniwersytecki.

Szczegóły: www.absolwent.umk.pl/wycieczki/lowicki-raj

dowiedz się więcej

Konferencja astronomiczna "100 lat Uranii"

23-24 września 2022 r. w Akademickim Klubie Pracy Twórczej "Od Nowa" w Toruniu oraz Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach koło Torunia odbędzie się popularnonaukowa konferencja "100 lat Uranii. Astronomia - Kopernik – Wszechświat 1922 – 2022".

Więcej informacji oraz program wydarzenia dostępny jest na stronie konferencji https://www.urania.edu.pl/100lat/program.

 

dowiedz się więcej

Kawiarenka językowa YUFE

W ramach wirtualnej kawiarenki językowej YUFE zaprasza kadrę uczelni członkowskich na konwersacje w języku niemieckim na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B1/B2+).

Virtual Language Café jest nieformalną, małą grupą konwersacyjną, w której raz w tygodniu odbywają się dyskusje na rozmaite tematy. Uczestnicy i uczestniczki mają szansę nabrać pewności w porozumiewaniu się po niemiecku, poszerzają swoje słownictwo i uczą się używać właściwych wyrażeń w odpowiednim kontekście. Kawiarnia oferuje również dodatkowe możliwości ćwiczeń (indywidualnie lub z partnerem językowym na Moodle).

Spotkania odbywa się raz w tygodniu i trwają 60 minut pod okiem instruktora.

Najbliższy cykl konwersacji rozpocznie się 5 października i potrwa do 7 grudnia. Spotkania on-line zaplanowano na środy w godz. 13:00-14:00 (CET).

Zapisy potrwają do 26 września za pośrednictwem Wirtualnego Kampusu YUFE.

Udział w 70 proc. zajęć upoważnia do otrzymania certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo.

Poziom znajomości języka można sprawdzić za pomocą testu on-line.

dowiedz się więcej

Jesień z lokalną żywnością

26 września o godz. 9:00 zostało otwarte kolejne okno zakupowe Lokalnej Żywności. Zamówienia można składać do 3 października do godz. 12:00, a odbiór produktów będzie możliwy 6 października w jednej z trzech lokalizacji na terenie Torunia.

UMK jest partnerem pilotażowego programu Krótkiego Łańcucha Żywności, w ramach którego powstał sklep internetowy z lokalną żywnością. Podczas otwartych okienek zakupowych można zamówić produkty prosto od producentów z regionu, bez pośredników. W ofercie znadują się zarówno sery, wędliny i przetwory produkowane z własnych surowców, ale liczne produkty sezonowe. Na stronie internetowej przy każdym produkcie znajdują się krótkie opisy wyrobów i informacje o producentach. Oprócz dużej oferty przetworów warzywnych, owocowych i mięsnych, w asortymencie znajdują się również oleje, bio mąki, zioła i chleby. W tym miesiącu wśród nowych produktów znalazła się sałatka śledziowa z mango i chili, paprykarz z dorsza atlantyckiego i świeże buraki.

Zamówienia będzie można odbierać 6 października w Auli UMK (w godz 15:00-16:00) lub w jednym z dwóch pozostałych punktów odbioru w Toruniu.

Sklep internetowy Lokalna Żywność

dowiedz się więcej

Jacob Heinrich Zernecke - wybitny torunianin

Książnica Kopernikańska zaprasza na sesję popularnonaukową poświęconą Jacobowi Heinrichowi Zerneckowi (1672-1741), toruńskiemu historykowi, autorowi "Kroniki toruńskiej". Spotkanie odbędzie się 27 września i rozpocznie się o godz. 15:00.

Jako burmistrz Torunia Jacob Heinrich Zernecke został w 1724 roku skazany na śmierć za rzekome dopuszczenie do słynnego tumultu toruńskiego. Jego egzekucja została jednak wstrzymana w ostatniej chwili dzięki wielkiej popularności, jaką cieszył się wśród mieszkańców Torunia. W programie sesji, która odbędzie w Książnicy Kopernikańskiej referaty i prezentacje:

 • prof. dr hab. Krzysztof Mikulski z Wydziału Nauk Historycznych - Rodzina i środowisko społeczne Jacoba Heinricha Zerneckego
 • Jerzy Dygdała - Kariera urzędnicza Zerneckego i jego udział w "sprawie toruńskiej" 1724 r.
 • dr hab. Bartosz Awianowicz, prof. UMK z Wydziału Humanistycznego - Uczony burmistrz i jego dzieła
 • Katarzyna Pękacka-Falkowska - Jacob Heinrich Zernecke i jego dżumy
 • Helena Dzienis - Spuścizna Jacoba Heinricha Zerneckego w zbiorach Biblioteki Gdańskiej PAN
 • Bartłomiej Łyczak - Dzieła sztuki związane z Jacobem Heinrichem Zerneckem i jego rodziną
 • dr Michał Targowski z Wydziału Nauk Historycznych - Legenda i pamięć o toruńskim burmistrzu

Sesja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 19:00. Wstęp jest bezpłatny. Sesji towarzyszyć będzie jednodniowa ekspozycja najcenniejszych starodruków związanych z Zerneckem. Podczas spotkania będzie można zaopatrzyć się w najnowszą publikację poświęconą burmistrzowi, którą została przygotowana przez ToMiTo.

dowiedz się więcej

Wykład „Funkcjonowanie dróg moczowych”

Katedra Urologii i Andrologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK oraz Centrum Doskonałości Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu „W Kierunku Medycyny Spersonalizowanej” zapraszają na wykład „Funkcjonowanie dróg moczowych” z zakresu neurologii w kontekście rozwoju Medycyny Regeneracyjnej w Urologii, który wygłosi profesor Janusz Gajewski z Uniwersytetu Dalhaus w Halifax w Kanadzie.

Wykład odbędzie się dnia 28 września (środa) o godzinie 15:00 w auli nr 4 w budynku Biblioteki Medycznej CM UMK.

dowiedz się więcej

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2022

Po dwóch edycjach organizowanych w przestrzeni online, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na stacjonarny Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2022. Wydarzenie odbędzie się 30 września na Politechnice Bydgoskiej.

Podczas Salonu maturzyści otrzymają komplet informacji o:  

 • maturze 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych;
 • kierunkach studiów i nowych specjalnościach – inspirujące spotkania ze studentami i pracownikami nauki;
 • skutecznej nauce na ostatniej prostej i zasadach tworzenia strategii prowadzącej do dobrego wybory uczelni i kierunku studiów – konsultacje  doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz specjalistów od budowania ścieżki edukacji i kariery

Na stoisku UMK dyżurować będzie zespół, który odpowie na pytania dotyczące rekrutacji i studiowania na naszej uczelni.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2022 odbędzie się 30 września w godz. 8:30-15:00 w Auditorium Novum przy Al. Prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy.

Więcej informacji

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.