Wydarzenia: Wrzesień 2022
Od kanapowca do sportowca
Uniwersyteckie Centrum Sportowe zaprasza do rejestracji na bezpłatny cykl zajęć w ramach programu "Od kanapowca do sportowca" pod patronatem AZS OŚ woj. kujawsko-pomorskiego.
Do wyboru: bieganie, nordic walking, joga/pilates, zdrowy kręgosłup, zumba.
Rejestracja na cykl zajęć w terminie 5-9 września 2022 r. rusza w dniu 2 września 2022 r. na stronie Programu Wellness UMK.
Więcej informacji o cyklu
Dzień otwarty EMBA
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK zaprasza na Dzień Otwarty Executive MBA, który odbędzie się 6 września br.
To wydarzenie, w którym uczestnicy wcielą się w rolę uczestnika najbardziej prestiżowych studiów na świecie, organizowanych dla kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla. Udział w evencie będzie doskonałą okazją, aby poznać ludzi, którzy te studia tworzą - zarówno wykładowców, jak i praktyków biznesowych z wieloletnim doświadczeniem, którzy są nieocenioną wartością Programu.
Dzień Otwarty EMBA to okazja, aby:
- porozmawiać z wykładowcami oraz opiekunem merytorycznym EMBA,
- uzyskać szczegółowe informacje o programie studiów i jego przewadze na rynku,
- poznać zasady przyjęcia na studia oraz możliwości finansowania,
- wziąć udział w pokazowych warsztatach prowadzonych przez doświadczonego wykładowcę i praktyka,
- poczuć atmosferę panującą na uczelni,
- uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące studiów.
Oranizatorzy zapraszają przedstawicieli kadry kierowniczej, dyrektorów, menedżerów, członków zarządów, pracowników działów HR odpowiadających za podnoszenie kompetencji pracowników firmy, a także wszystkich tych, którzy chcą zdobywać wiedzę i podnosić kompetencje w zakresie projektowania rozwiązań doskonalących procesy zarządcze.
Dzień Otwarty Executive Master of Business Administration odbędzie się 6 września 2022 roku o godz. 16:30 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK (stacjonarnie).
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Program:
- 16:30 – Powitanie uczestników, dr Kamila Skrzypczyńska, kierownik studiów EMBA UMK
- 16:35 – Warsztat prowadzony przez dr Kamilę Skrzypczyńską
- 17:20 – Prezentacja programu EMBA, Barbara Jóźwik, opiekun Programu EMBA UMK
- 17:35 – Pytania od uczestników
- 18:00 – Networking
Za kurtyną resocjalizacji - konferencja
Sekcja Resocjalizacji działająca przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na VIII Międzynarodową Konferencję Naukową "Za kurtyną resocjalizacji. Od oddziaływań profilaktycznych do resocjalizacyjnych w obliczu współczesnych wyzwań".
Kolejna edycja konferencji stanowić będzie płaszczyznę do wymiany poglądów oraz inicjowania dyskusji w zakresie oddziaływań profilaktycznych i resocjalizacyjnych w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi stoją zarówno praktycy, jak i teoretycy. Uczestnicy skupią się przede wszystkim na aspektach prawnych, m.in. nowych rozwiązaniach w praktyce resocjalizacyjnej. Wzorem ubiegłych lat organizatorzy przewidują również czas na dyskusję na temat zasad funkcjonowania instytucji penitencjarnych.
Konferencja odbędzie się 9 września 2022 r. za pośrednictwem platformy MS Teams. Zgłoszenia udziału czynnego i biernego można przesyłać do 26 sierpnia 2022 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są na stronie internetowej: www.za-kurtyna-resocjalizacji.umk.pl
Wystawa "WAR"
Do 15 września 2022 na parterze budynku Biblioteki Głównej UMK w Toruniu przy ul. Gagarina 13 można obejrzeć wystawę "WAR" prezentującą plakaty z Pracowni Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK.
Wystawa stanowi artystyczny wyraz wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim oraz jest aktem sprzeciwu wobec działań wojennych wymierzonych w Ukrainę. To już trzecia odsłona tego wydarzenia, założono bowiem dotarcie do jak największej liczby odbiorców, stąd wystawa jest cyklicznie prezentowana w różnych miejscach związanych z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika oraz innymi instytucjami województwa kujawsko-pomorskiego.
Więcej informacji
Jak biegać z psem?
W piątek 16 września 2022 odbędzie się otwarte spotkanie z biegaczem Witoldem Orcholskim i jego psem Gotha pt. "Jak biegać z psem?", przeznaczone dla osób zainteresowanych rozpoczęciem biegania z czworonogiem (część teoretyczna i pokaz).
Prowadzący spotkanie Witold Orcholski, absolwent filozofii UMK i honorowy członek Klubu Maratońskiego UMK, był wielokrotnie nagradzany za zwycięstwa w biegach bez psa i z psem, w kraju i zagranicą. Biegaczowi będzie towarzyszył pies Gotha.
- Termin i miejsce: godz. 18:00, budynek Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37), sala 1 (parter).
- Organizatorzy: Program Absolwent UMK, Klub Maratoński UMK.
- Wydarzenie na Facebooku
UWAGA! Na pierwsze spotkanie uczestnicy przychodzą bez psów.
Wycieczka ŁOWICKI RAJ
Program Absolwent UMK zapraszają na wycieczkę autokarową dla absolwentów z osobami towarzyszącymi. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Absolwent z Kulturą.
Podczas jednodniowej wycieczki będzie okazja do zwiedzenia z przewodnikiem:
- Ogrodu Romantycznego Heleny Radziwiłłowej w Arkadii - najpiękniejszego ogrodu romantycznego w stylu angielskim w Polsce;
- Pałacu z barokowym Ogrodem Francuskim w Nieborowie - najlepiej zachowanej rezydencji magnackiej w Polsce;
- Muzeum Ludowego rodziny Brzozowskich w Sromowie koło Łowicza;
- Łowicza - indywidualnie, w ramach czasu wolnego.
Koszt udziału wynosi 160 zł na osobę. Cena obejmuje: transport autokarem, bilety wstępu, opłatę za przewodników i ubezpieczenie. Każdy uczestnik otrzyma plecaczek uniwersytecki.
Szczegóły: www.absolwent.umk.pl/wycieczki/lowicki-rajKonferencja astronomiczna "100 lat Uranii"
23-24 września 2022 r. w Akademickim Klubie Pracy Twórczej "Od Nowa" w Toruniu oraz Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach koło Torunia odbędzie się popularnonaukowa konferencja "100 lat Uranii. Astronomia - Kopernik – Wszechświat 1922 – 2022".
Więcej informacji oraz program wydarzenia dostępny jest na stronie konferencji https://www.urania.edu.pl/100lat/program.
Kawiarenka językowa YUFE
W ramach wirtualnej kawiarenki językowej YUFE zaprasza kadrę uczelni członkowskich na konwersacje w języku niemieckim na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B1/B2+).
Virtual Language Café jest nieformalną, małą grupą konwersacyjną, w której raz w tygodniu odbywają się dyskusje na rozmaite tematy. Uczestnicy i uczestniczki mają szansę nabrać pewności w porozumiewaniu się po niemiecku, poszerzają swoje słownictwo i uczą się używać właściwych wyrażeń w odpowiednim kontekście. Kawiarnia oferuje również dodatkowe możliwości ćwiczeń (indywidualnie lub z partnerem językowym na Moodle).
Spotkania odbywa się raz w tygodniu i trwają 60 minut pod okiem instruktora.
Najbliższy cykl konwersacji rozpocznie się 5 października i potrwa do 7 grudnia. Spotkania on-line zaplanowano na środy w godz. 13:00-14:00 (CET).
Zapisy potrwają do 26 września za pośrednictwem Wirtualnego Kampusu YUFE.
Udział w 70 proc. zajęć upoważnia do otrzymania certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo.
Poziom znajomości języka można sprawdzić za pomocą testu on-line.
Jesień z lokalną żywnością
26 września o godz. 9:00 zostało otwarte kolejne okno zakupowe Lokalnej Żywności. Zamówienia można składać do 3 października do godz. 12:00, a odbiór produktów będzie możliwy 6 października w jednej z trzech lokalizacji na terenie Torunia.
UMK jest partnerem pilotażowego programu Krótkiego Łańcucha Żywności, w ramach którego powstał sklep internetowy z lokalną żywnością. Podczas otwartych okienek zakupowych można zamówić produkty prosto od producentów z regionu, bez pośredników. W ofercie znadują się zarówno sery, wędliny i przetwory produkowane z własnych surowców, ale liczne produkty sezonowe. Na stronie internetowej przy każdym produkcie znajdują się krótkie opisy wyrobów i informacje o producentach. Oprócz dużej oferty przetworów warzywnych, owocowych i mięsnych, w asortymencie znajdują się również oleje, bio mąki, zioła i chleby. W tym miesiącu wśród nowych produktów znalazła się sałatka śledziowa z mango i chili, paprykarz z dorsza atlantyckiego i świeże buraki.
Zamówienia będzie można odbierać 6 października w Auli UMK (w godz 15:00-16:00) lub w jednym z dwóch pozostałych punktów odbioru w Toruniu.
Sklep internetowy Lokalna Żywność
Jacob Heinrich Zernecke - wybitny torunianin
Książnica Kopernikańska zaprasza na sesję popularnonaukową poświęconą Jacobowi Heinrichowi Zerneckowi (1672-1741), toruńskiemu historykowi, autorowi "Kroniki toruńskiej". Spotkanie odbędzie się 27 września i rozpocznie się o godz. 15:00.
Jako burmistrz Torunia Jacob Heinrich Zernecke został w 1724 roku skazany na śmierć za rzekome dopuszczenie do słynnego tumultu toruńskiego. Jego egzekucja została jednak wstrzymana w ostatniej chwili dzięki wielkiej popularności, jaką cieszył się wśród mieszkańców Torunia. W programie sesji, która odbędzie w Książnicy Kopernikańskiej referaty i prezentacje:
- prof. dr hab. Krzysztof Mikulski z Wydziału Nauk Historycznych - Rodzina i środowisko społeczne Jacoba Heinricha Zerneckego
- Jerzy Dygdała - Kariera urzędnicza Zerneckego i jego udział w "sprawie toruńskiej" 1724 r.
- dr hab. Bartosz Awianowicz, prof. UMK z Wydziału Humanistycznego - Uczony burmistrz i jego dzieła
- Katarzyna Pękacka-Falkowska - Jacob Heinrich Zernecke i jego dżumy
- Helena Dzienis - Spuścizna Jacoba Heinricha Zerneckego w zbiorach Biblioteki Gdańskiej PAN
- Bartłomiej Łyczak - Dzieła sztuki związane z Jacobem Heinrichem Zerneckem i jego rodziną
- dr Michał Targowski z Wydziału Nauk Historycznych - Legenda i pamięć o toruńskim burmistrzu
Sesja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 19:00. Wstęp jest bezpłatny. Sesji towarzyszyć będzie jednodniowa ekspozycja najcenniejszych starodruków związanych z Zerneckem. Podczas spotkania będzie można zaopatrzyć się w najnowszą publikację poświęconą burmistrzowi, którą została przygotowana przez ToMiTo.
Wykład „Funkcjonowanie dróg moczowych”
Katedra Urologii i Andrologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK oraz Centrum Doskonałości Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu „W Kierunku Medycyny Spersonalizowanej” zapraszają na wykład „Funkcjonowanie dróg moczowych” z zakresu neurologii w kontekście rozwoju Medycyny Regeneracyjnej w Urologii, który wygłosi profesor Janusz Gajewski z Uniwersytetu Dalhaus w Halifax w Kanadzie.
Wykład odbędzie się dnia 28 września (środa) o godzinie 15:00 w auli nr 4 w budynku Biblioteki Medycznej CM UMK.
Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2022
Po dwóch edycjach organizowanych w przestrzeni online, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na stacjonarny Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2022. Wydarzenie odbędzie się 30 września na Politechnice Bydgoskiej.
Podczas Salonu maturzyści otrzymają komplet informacji o:
- maturze 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych;
- kierunkach studiów i nowych specjalnościach – inspirujące spotkania ze studentami i pracownikami nauki;
- skutecznej nauce na ostatniej prostej i zasadach tworzenia strategii prowadzącej do dobrego wybory uczelni i kierunku studiów – konsultacje doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz specjalistów od budowania ścieżki edukacji i kariery
Na stoisku UMK dyżurować będzie zespół, który odpowie na pytania dotyczące rekrutacji i studiowania na naszej uczelni.
Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2022 odbędzie się 30 września w godz. 8:30-15:00 w Auditorium Novum przy Al. Prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy.
Więcej informacji