Wydarzenia: Luty 2023

dowiedz się więcej

Wystawa wokół "De revolutionibus..."

Obchodom 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika towarzyszyć będzie wystawa "Ze wszech ksiąg najbardziej godna przeczytania... Wokół De revolutionibus", współorganizowana przez Bibliotekę Uniwersytecką.

Uroczysty wernisaż zaplanowano w przeddzień Dies Natalis Copernici - na 18 lutego na godz. 13:30.

Ekspozycja jest koprodukcją Muzeum Okręgowego w Toruniu, Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu oraz Archiwum Państwowego w Toruniu. Wystawa będzie dostępna do 7 maja 2023 r.

Koncert z okazji Święta Uniwersytetu

Pełen kosmicznych nawiązań będzie tegoroczny koncert z okazji Święta Uniwersytetu. 18 lutego, w przededniu 550. urodzin Mikołaja Kopernika, w Auli UMK wystąpi Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą litewskiego dyrygenta Dainiusa Pavilionisa.

W programie koncertu znajdą się następujące kompozycje: R. Strauss – Tako rzecze Zarathustra op. 30, cz. I Wschód słońca; L. van Beethoven arr. J. Kowalewski – Sonata księżycowa; A. Wesołowski – Utwór z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika; G. Holst – Planety op. 32.

Koncert rozpocznie się 18 lutego o godz. 18:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 w Toruniu.

Pracownicy, emeryci i renciści UMK, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniu, mają możliwość odbioru bezpłatnych zaproszeń w Dziale Socjalnym UMK (IV p. rektoratu, pok. 416). Każda osoba może otrzymać dwa zaproszenia.

Sztuka natury. Natura sztuki vol. 2

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę podsumowującą projekt dr. Piotra Florianowicza z Katedry Projektowania Graficznego "Sztuka natury. Natura sztuki vol. 2".

"SZTUKA NATURY. NATURA SZTUKI vol. 2" to ogólnopolski projekt edukacyjno-kulturalny oparty na warsztatach twórczych aktywizujących dzieci, młodzież oraz studentów. Autorem projektu jest dr Piotr Florianowicz, a organizatorem Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Wystawa jest prezentowana w Galerii 34 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 do 28 lutego 2023 r.