Wydarzenia: Kwiecień 2021

dowiedz się więcej

Razem dla Oli

Samorząd Studencki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce środków pieniężnych dla Aleksandry Rutkowskiej – studentki WNEiZ UMK, która w kwietniu 2019 roku uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. W ułamku sekundy jej życie zmieniło się nieodwracalnie.

Długi pobyt w szpitalu, liczne operacje i rehabilitacja, to dramatyczne doświadczenia, z którymi Ola musi się cały czas mierzyć. Dzięki swojemu ogromnemu heroizmowi, walczy codziennie, aby mieć siłę i wiarę na lepsze jutro. Marzy o sprawności, szukając coraz bardziej zaawansowanych metod leczenia skutków przerwania rdzenia kręgowego. Niestety – potrzeba na to ogromnych nakładów finansowych.

Nie jest to pierwsze wydarzenie organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na rzecz pomocy Oli – poprzednim dwóm Koncertom Charytatywnym, jak i Pucharom Wydziału również przyświecała ta idea. Jednak w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych, społeczność akademicka chciałaby zrobić Oli prezent. Samorząd Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania otwiera aukcje licytacyjne na platformie Allegro, gdzie znajdzie się wiele wartościowych przedmiotów. Licytacje rozpoczęły się 23 marca 2021 roku od godzinie 9:00 pod linkiem - www.bit.ly/3c75oOh. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację, która jest niezbędna, aby Ola mogła czuć się coraz lepiej.  Za przebieg aukcji odpowiada Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

Przewodnim hasłem wydarzenia jest #RAZEMDLAOLI.

Więcej informacji o zbiórce w wydarzeniu na Facebooku Samorządu Studenckiego WNEiZ UMK oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  

dowiedz się więcej

HELPERS GONNA HELP - zostań dawcą na UMK!

Przed nami kolejna, wyjątkowa edycja studenckiego projektu HELPERS' GENERATION! Pomimo ciężkiej sytuacji epidemicznej, w której wszyscy się znajdujemy, robimy wszystko co w naszej mocy, aby do Was dotrzeć! W związku z tym pilnie poszukiwani są wolontariusze, którzy pod czujnym okiem naszych koordynatorów będą zajmować się dystrybucją pakietów rejestracyjnych. Nie ma się czego obawiać, to nic trudnego. Liderzy czekają na Was ze swoją pomocą!

Zgłosić można się poprzez wypełnienie formularza: https://forms.gle/A8SRptGAwYokGnLx6

Wolontariuszem może zostać każdy powyżej 18 roku życia, a kto może zostać dawcą szpiku?

 • każdy zdrowy człowiek, pomiędzy 18, a 55 rokiem życia;
 • mieszkający na stałe w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych rejestracją jako potencjalny Dawca Szpiku prosimy o bezpośredni kontakt z Julią Strzelecką, liderką akcji.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego

 • Chcesz się dowiedzieć, czym są punkty wsparcia i kto może z nich skorzystać?
 • Nie wiesz, kiedy zwrócić się po pomoc?
 • Nie wiesz, jaka jest różnica między psychologiem a psychoterapeutą?
 • Oprócz tych pytań masz ich jeszcze wiele więcej, ale nawet nie wiesz komu je zadać?

Weź udział w wydarzeniu, śledź social media Samorządu Studenckiego UMK i raz na zawsze rozwiej swoje wątpliwości. Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego to akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi na wartość wsparcia psychologicznego dla studentów, którzy w toku studiów doświadczają wielu stresujących sytuacji, a okres pandemii niestety nie pomaga w radzeniu sobie z problemami. Jest to akcja z inicjatywy studentów dla studentów.

Chcemy nie tylko nakreślić kilka czysto merytorycznych kwestii, ale też pokazać, w jaki sposób można radzić sobie z pandemicznym spadkiem nastroju oraz raz na zawsze pogrzebać kilka krzywdzących mitów.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Smart city w przestrzeni informacyjnej

Euroreg zaprasza na wykład online pt. "Smart city w przestrzeni informacyjnej", który poprowadzi dr Przemysław Krysiński (Instytut Badań Informacji i Komunikacji WFiNS UMK). Spotkanie zaplanowane jest na 8 kwietnia 2021 r. o godzinie 11:30.

„Smart city w przestrzeni informacyjnej” to pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym, podejmująca kwestię oceny potencjału rozwiązań należących do koncepcji smart city w kontekście sektora informacyjnego. Podjęto w niej próbę konceptualizacji idei inteligentnych miast na tle rozważań na temat społeczeństwa informacyjnego oraz istoty partycypacji społecznej. Zaprezentowano w niej także kompleksowy przegląd piśmiennictwa odnoszącego się do koncepcji smart city, obejmującego dorobek różnych dyscyplin naukowych. Zgromadzony materiał pozwolił na zdefiniowanie pojęć należących do tej koncepcji, wskazanie jej części składowych oraz faz rozwoju. Dla potrzeb egzemplifikacji przywołanych teorii dokonano przeglądu najbardziej reprezentatywnych projektów smart, wdrażanych w wielu obszarach funkcjonowania miasta, realizowanych w zagranicznych i polskich ośrodkach miejskich. Aby odpowiedzieć na pytanie o stopień obecności rozwiązań smart w polityce miejskiej, dokonano badania budżetów partycypacyjnych 10 polskich miast (tzw. europolis) w latach 2012–2018. Przeprowadzone analizy dowiodły, że koncepcja smart city jest przedmiotem zainteresowania reprezentantów różnych dyscyplin naukowych. Mimo odmiennych perspektyw badawczych, założenia koncepcji smart city i stosowane w jej obrębie pojęcia są spójne, a mający miejsce w drugiej dekadzie XXI wieku przyrost liczby publikacji podejmujących zagadnienie smart city pozwala wnioskować o jego dużym potencjale badawczym.   Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Google Meet.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Czwartkowe Kolokwium Fizyczne

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład prof. dra hab. Andrzeja J. Wojtowicza z Instytutu Fizyki UMK pt. "β-Ga2O3; the new efficient semiconducting scintillator; is physics against us?".

Wykład odbędzie się 8 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:30 na platformie Webex (https://fizyka-umk.webex.com/fizyka-umk/)

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Otwarte seminarium z etyki - prof. Joanna Mysona Byrska

Katedra Historii Filozofii Systematycznej i Etyki IF UMK serdecznie zaprasza na kolejne Otwarte Seminarium z Etyki. Gościem będzie prof. Joanna Mysona Byrska, która wygłosi referat pt. „Cnoty mniejsze w świecie konsumpcji”.

Dr hab. Joanna Mysona Byrska, prof. UPJPII – Kierownik Katedry Filozofii Społecznej i Polityki, Wydział Filozoficzny UPJPII w Krakowie. Zainteresowania: filozofia społeczna, filozofia polityki, etyka stosowana. Wybrane publikacje: "Etyczne aspekty demokracji" (2012), "Podstawy filozofii dla nie–filozofów" (2018), "O polityce, polityczności i antypolityce" (2018).

Spotkanie odbędzie się na platformie TEAMS

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Studencki wtorek z nauką #3

Wydział Nauk o Zdrowiu CM UMK zaprasza wszystkich studentów UMK na cykliczne spotkania online w ramach „Studenckiego wtorku z nauką”.  Prelegentami spotkań będą nauczyciele akademiccy, czynnie zaangażowani w działalność naukową uczelni, a poruszana tematyka obejmie m.in. podstawy działalność badawczej, kierunki rozwój naukowego oraz możliwości wsparcia finansowego projektów studenckich.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Tematem spotkania będzie "Możliwości finansowania projektów studenckich", a wykład poprowadzi mgr Paulina Gyrkow, Kierownik Działu Nauki CM UMK.

Aby wziąć udział w spotkaniu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona. Należy pamiętać o podaniu adresu e-mail w domenie UMK. Link do spotkania będzie załączony w wiadomości zwrotnej potwierdzającej prawidłową rejestrację.

Spotkanie będzie trwało 45 minut + 15 minut dyskusji. Po każdym wykładzie student otrzyma certyfikat.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

III Charytatywna Gala Copernicana

Samorząd Studencki wraz z Samorządem Doktorantów UMK ma zaszczyt zaprosić całą społeczność akademicką na Uniwersytecką Galę Charytatywną. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, wydarzenie planowane jest jako transmisja online, która odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18:00.

Czym jest Gala Copernicana? Jest to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie inicjatyw i liderów, na których warto zwrócić uwagę. W czasie trwania Gali odbędzie się wręczenie statuetek w ośmiu kategoriach, w których zgłoszone przez środowisko akademickie osoby oraz instytucje zebrały najwięcej głosów.

W tym roku cały dochód z licytacji towarzyszących Gali zostanie przekazany na stworzenie mobilnej świetlicy dla dzieci UCZUŚ, będącej inicjatywą Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka. Wszystkie licytacje będą odbywać się za pomocą portalu https://charytatywni.allegro.pl/

Podczas gali zostaną wręczone statuetki w ośmiu kategoriach:

 1. Najlepszy dziekanat
 2. Najlepszy wykładowca
 3. Najlepiej zorganizowana katedra
 4. Najlepsze koło naukowe
 5. Wzór studenta
 6. Wzór doktoranta
 7. Najlepszy studencki projekt
 8. Najlepszy prodziekan ds. Studenckich

Wydział, który wykaże się największą ilością zgłoszeń i liczbą nagrodzonych laureatów, otrzyma tytuł Najlepszego Wydziału 2021 roku.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

NeuroHackator 2021

Organizatorzy międzynarodowego wydarzenia NeuroHackator 2021 i studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na wydarzenie typu hackathon, podczas którego studenci staną przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z neuronauką. Odbędzie się ono od 23 do 25 kwietnia online (na platformie Discord). Do wydarzenia zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane neuronaukami, technologiami oraz programowaniem, które chcą zdobyć nowe doświadczenie.

Pierwszego dnia wydarzenia studenci zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w prelekcjach naukowców, których ogłosimy już niedługo. Następnego dnia, od godziny 10:00, zebrane drużyny staną przed projektem, który będzie miał na celu wprowadzenie rozwiązania technologicznego mogącego poprawić codzienne funkcjonowanie ludzi. W trakcie wydarzenia do dyspozycji uczestników będą dostępni Mentorzy, którzy pomogą w rozwiązywaniu wszelkich problemów.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zebrać drużynę złożoną z od 3 do 5 osób, a uczestnicy każdej z drużyny są zobowiązani do wypełnienia formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/rp356xF6gDGRcuGq6. Zapraszamy wszystkich studentów, którzy chcieliby zdobyć nowe doświadczenia. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Przewidujemy nagrody dla drużyn, które znajdą się na podium.

Wydarzenie na Facebooku

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.

>