Wydarzenia: Październik 2021

Zagraj z nami w brydża

6 października 2021 startują bezpłatne warsztaty nauki gry w brydża dla początkujących, organizowane z myślą o studentach i absolwentach UMK.

Spotkania będą się odbywać w środy o godz. 19:00,  w budynku Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37), parter, w sala nr 2. Warsztaty poprowadzi instruktor brydża sportowego Robert Kamiński. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Programu "Absolwent UMK", w ramach którego działa Klub Brydżowy, skupiający społeczność UMK.

VII Bieg z książką

Trwają zapisy na VII Bieg z książką NAUKA CHODZENIA Z RÓŻEWICZEM. Nazwa biegu nawiązuje do wydanego w 2007 roku tomiku wierszy poety pt. "Nauka chodzenia. Gehen lernen".

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Różewicza - jednego z najwybitniejszych poetów XX w. Bieg odbędzie się w sobotę 9 października 2021, w setną rocznicę urodzin twórcy, w lasku koło kampusu akademickiego na toruńskich Bielanach. Impreza ma charakter amatorski.

W ramach imprezy odbędzie się bieg główny (z powodu reżimu sanitarnego nie odbędzie się sztafeta). Dystans biegu mierzony jest w krokach (1 krok = 75 cm = 0,75 m). Pokonać trzeba będzie dystans 5600 kroków, czyli 5600 x 0,75 m = ~4,2 km. 5600 kroków to odległość między Schroniskiem Samotnia a Świątynią Wang w Karpaczu, koło której - zgodnie z ostatnią wolą poety, miłośnika Karkonoszy - zostały złożone jego prochy.

Wszyscy zawodnicy pobiegną z książką w ręku (minimalny ciężar książki 100 gramów). Biegacze, którzy ukończą bieg z książką autorstwa Tadeusza Różewicza, wezmą udział w specjalnej klasyfikacji. Nagrody przewidziano nie tylko dla najszybszych biegaczy - wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który zostanie ujawniony tuż przed startem biegu.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 października 2021. Opłaty (gotówką na miejscu):

• 10 zł dla absolwentów i studentów UMK, członków Klubu Maratońskiego UMK, oraz uczniów ULO,
  • 20 zł dla pozostałych osób,
  • 30 zł w przy zapisach w dniu Biegu.

Organizatorami Biegu są: Program „Absolwent UMK” (tel. 56 6112236, program@absolwent.umk.pl) oraz Klub Maratoński UMK.

Szczegóły:

• Zapisy (do 5.10.2021)
  • Strona Biegu (regulamin, nagrody, konto, wykaz najważniejszych dzieł Tadeusza Różewicza)
  • Wydarzenie na Facebooku

Konkurs "Inter-Art(s)"

Uniwersyteckie Centrum Doskonałości "Interakcje - umysł, społeczeństwo, środowisko" zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w konkursie InterArt(s). Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 15 października 2021.

Celem konkursu „Inter-Art(s)” jest poszukiwanie nowych języków komunikacji naukowej w porozumieniu ze sztuką, jak również interwencja sztuki w przestrzeń publiczną, poprzez opracowanie za pomocą sztuki konkretnego zadania badawczego, które jest ściśle skorelowane z działalnością badawczą Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości Interakcje - umysł, społeczeństwo, środowisko (IMSErt).

Tytuł zadania badawczego/tematyki konkursowej w edycji w roku 2021: "I Ty możesz zmienić świat! Istota i uwarunkowania zachowań sprzyjających środowisku naturalnemu".

Konkursy w ramach programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza